“Złamana lojalność” autorstwa Cory Reilly

O czym jest książka?

Złamana lojalność” Cory Reilly to książka podejmująca tematykę mafii. Głównym bohaterem jest chłopak o imieniu Fabiano, który od zawsze wiedział, że w przyszłości zostanie consigliere w jednym z oddziałów w Chicago. Jego plan jednak nie dochodzi do skutku, a w wyniku pewnych wydarzeń nastolatek musi walczyć o swoje życie. Został wychowany w świecie mafijnym i ten świat jest jedynym, jaki zna, dlatego postanawia stać się członkiem pewnej rodziny mafijnej. Aby do tego doprowadzić, chłopak musi jednak spełnić pewne wymagania i udowodnić, że zasłużył na wstąpienie do niej. Fabiano zaczyna brać udział w walkach, dzięki czemu zaczyna budzić respekt i strach. Jego charakter bardzo się zmienia, miejsce wrażliwego chłopaka zajmuje niebezpieczny i dążący do celu po trupach mężczyzna. Kolejną ważną postacią w książce jest Leona, dziewczyna, która usiłuje ułożyć sobie życia bez matki, która jest narkomanką. Celem Leony jest prowadzenie spokojnego życia, jednak nie jest to możliwe, ponieważ na jej drodze staje Fabiano. Chłopak zakochuje się w Leonie, jednak jego uczucie jest przeszkodą w jego mafijnym życiu. Musi stanąć przed trudnym wyborem i wybrać, co jest dla niego najważniejsze.

Kim jest autorka?

Cora Reilly początkowo zajmowała się pisaniem powieści młodzieżowych. Po pewnym czasie zdecydowała się na tworzenie romansów, których głównymi bohaterami są zazwyczaj zbuntowani, seksowni mężczyźni. Autorka z wykształcenia jest prawniczką, jednak poświęciła się pisaniu powieści. Głównym motywem jej książek obyczajowych jest świat mafii. Najbardziej znane serie podejmujące ten temat, które wyszły spod jej pióra, to “Born in Blood Mafia” oraz “The Camorra Chronicles”. Cora Reilly mieszka w Niemczech, a jej pasją, oprócz pisania, jest gotowanie oraz podróże. Jest aktywna w mediach społecznościowych, głównie na Facebooku oraz Instagramie. Poprzez te media utrzymuje kontakt z czytelnikami oraz zawiadamia ich o swoich nowych powieściach.

Opinie czytelników

Książka “Złamana lojalność” autorstwa Cory Reilly cieszy się dużą popularnością, szczególnie wśród kobiet. Podobnie jak inne książki autorki, “Złamana lojalność” zbiera pozytywne oceny. Czytelnicy uważają, że:

  • książkę czyta się bardzo szybko i trudno się od niej oderwać
  • autorka stworzyła interesujące zakończenie
  • przemiana głównego bohatera została ukazana w bardzo ciekawy sposób
  • powieść wywołuje u czytelnika różne, skrajne emocje
  • w książce występują bardzo dobrze wykreowani bohaterowie
  • książka zachęca do czytania innych części.